Odwiedź Zakopane latem

Zakopane jako górska miejscowość turystyczna ogromne natężenie ruchu turystycznego przeżywa przede wszystkim w okresie zimowym – wtedy bowiem stoki są pełne, w góralskich karczmach i restauracjach przesiadują masy ludzi uciekających przed mrozem, zimnem i śniegiem. W czasie lata Zakopane posiada również wiele do zaoferowania, przede wszystkim są do górskie wędrówki po tysiącach kilometrów specjalnie przygotowanych szlaków, które doprowadzą Cię na każdy z pobliskich górskich szczytów Tatr. Zróżnicowane są pod względem trudności, dzięki czemu bez problemu wybierzesz taki, który dopasowany jest do Twoich umiejętności i możliwości.

Jeśli chodzi o ceny, to latem będą one minimalnie mniejsze niż zimą – oczywiście jeśli mówimy o noclegach. W szczególności domki letniskowe w zakopanem posiadały będą bardzo korzystną ofertę, z którą warto się lepiej i dokładniej zapoznać, można bowiem na tym zyskać i to niemało.

Oprócz tego w okresie letnim liczyć możesz praktycznie na niekończącą się pogodę, oczywiście jej załamania także mają miejsce, przeważnie są jednak regularne i krótkotrwałe.
pogoda w zakopanem z całą pewnością Cię nie zawiedzie i będziesz jak najbardziej zadowolony ze swojego pobytu tutaj.
W czasie lata i wakacji organizowana jest ogromna liczba imprez i wydarzeń kulturowych, których w zimie niestety brak – jest to kolejny argument, który przemawia za tym, aby Zakopane odwiedzać w czasie lata.